”Geuliz en
fete” odbędzie się w dniach od 18 do 20 kwietnia 2014 r. w Marrakeszu, w ramach
Dni Dziedzictwa. Inauguracja tego wydarzenia będzie miała miejsce w Starym
Centrum Kultury Francuskiej na ulicy Jugosławia w dzielnicy Gueliz.
Trzydniowy
program bogaty jest w szereg atrakcji.
Będzie to odkrywanie Gueliz z przeszłości poprzez wystawy fotograficzne,
projekcje wideo marokańskich archiwów prasowych z lat 1890 – 1980. Będzie też
scena otwarta dla musicali o tematyce chórów, tawerny i muzyki miejskiej. Sporo
widzów przyciągnie też zapewne wystawa plakatów z kultowych filmów
wyświetlanych w kinach w Marrakeszu w latach 30-tych. Odbędzie się również
konferencja poświęcona najnowszemu dziedzictwu.
lemag

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz