To już piąte z kolei takie wydarzenie. Kolejny rok z rzędu
Marrakesz odwiedzają artyści prezentujący sztukę wizualną, film i kino,
literaturę. Wydarzenie rozpoczęło się 26 lutego 2014 i potrwa do 31 marca 2014.
Wystawa zaprasza 43
artystów z Maroka i kilku innych krajów.
Zdecydowana większość prac
jest produkowana i zainspirowana w kontekście Marrakeszu. Pokazy odbywają
się w Badii Pałac z XVI w., w Dar Si
Said, w którym mieści się Muzeum Sztuki Maroka, w byłym Banku
Al Maghrib w środku
Placu Jemaa El Fna – który mieści się w sercu medyny i został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. A także w unikalnym budynku w stylu Art Deco
w dzielnicy Gueliz.
marrakechbiennale


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz