wtorek, 4 marca 2014

Marrakesz Biennale

To już piąte z kolei takie wydarzenie. Kolejny rok z rzędu Marrakesz odwiedzają artyści prezentujący sztukę wizualną, film i kino, literaturę. Wydarzenie rozpoczęło się 26 lutego 2014 i potrwa do 31 marca 2014. Wystawa zaprasza 43 artystów z Maroka i kilku innych krajów.
Zdecydowana większość prac jest produkowana i zainspirowana w kontekście Marrakeszu. Pokazy odbywają się w Badii Pałac z XVI w., w Dar Si Said, w którym mieści się Muzeum Sztuki Maroka, w byłym Banku Al Maghrib w środku Placu Jemaa El Fna który mieści się w sercu medyny i został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. A także w unikalnym budynku w stylu Art Deco w dzielnicy Gueliz.




marrakechbiennale


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz